Usługi

Dieta psów, suplementy, witaminy

Jak wiesz dieta każdego psa powinna być dostosowana do jego wieku, poziomu aktywności, stanu fizjologicznego i zdrowia Twojego pupila. Personalnie przygotowany sposób żywienia musi skupiać się na podawaniu pełnoporcjowych pokarmów, z odpowiednio zbilansowanymi mikro i makroskładnikami. Pełnoporcjowa dieta dla psa powinna być zbilansowana pod kątem dostarczania energii, w tym: węglowodanów, tłuszczy, białek, a także składników mineralnych oraz witamin. Ważne jest, aby pokarm dostarczył optymalną wersją błonnika, niezbędnego do prawidłowego trawienia pokarmu. Suplementy dla psa powinny być dostosowane do jego stanu zdrowia, rasy i wieku. Od wymienionych wcześniej czynników, a także stosowanej karmy zależy bowiem, czy w diecie pupila pojawiać się będą niedobory.

Szkoleniowiec - treningi, praca z psem

Niezwykle ważne jest, aby już od pierwszych dni z psem, wprowadzić treningi. Dzięki temu krok po kroku możemy nauczyć go właściwego funkcjonowania, jednocześnie dbając o relację między pupilem, a właścicielem. Warto zatem jeszcze na etapie, kiedy pies jest szczeniakiem, chwalić go za dobre zachowanie, wyznaczać granice i negować sytuacje, które nam się nie podobają. W ten sposób proces nauki pupila przebiegnie szybciej i bardziej naturalnie. Skutecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie szkolenia i nauki podstawowych zasad posłuszeństwa u szkoleniowca, psiego behawiorysty lub w szkole psów, gdzie takie osoby jak ja i inne przeprowadzą specjalistyczne szkolenie.

Socjalizacja z innymi psami - psi behawiorysta

Chcesz dowiedzieć się, jak oswoić psa z innymi psami tak, aby ten nie reagował na nie agresywnie bez powodu? Właściciele psów niestety rzadko kładą nacisk na prawidłową socjalizację psa, która przypada na okres od 4 do 12 tygodnia życia. To właśnie wtedy szczeniak uczy się zasad bycia psem. W tym czasie szczeniak powinien poznać podstawowe reguły, jakie panują w stadzie i nabyć umiejętności komunikacyjne z innymi czworonogami. Szczególnie ważnym okresem jest czas między 8 a 11 tygodniem. Wówczas pies poznaje uczucie strachu, dlatego jeśli w tym czasie jego rozwój będzie wiązał się z doświadczeniem silnego stresu, pies może w przyszłości być bardzo lękliwy. Jednym z najlepszych sposób na socjalizację psa z innymi pupilami są spacery równoległe. W ten sposób pupil może stopniowo oswajać się z obecnością innego, obcego czworonoga. W trakcie trwającego spaceru zwierzak zbiera ważne informacje za sprawą bacznej obserwacji drugiego psa i przy pomocy swojego węchu. Dobry behawiorysta, pomaga widzieć świat oczami pupila.

Korekta pazurków u psów

Obcinanie pazurków to podstawowy i niezbędny zabieg pielęgnacyjny u każdego pupila. Psy biegające po twardych nawierzchniach, takich jak beton, asfalt i kostka brukowa, zazwyczaj potrzebują rzadszej korekty obcinania pazurków, aniżeli psy, które biegają tylko po ogrodzie. Twarde powierzchnie naturalnie ścierają pazury, jednak ta zasada nie dotyczy piątego pazurka każdej kończyny, czyli „wilczego palca”. Jeśli właściciel zaniedba systematycznego skracania tych pazurków, ostry paznokieć może z czasem wrosnąć w łapkę, co łączy się z silnym bólem i krwawieniem. Czynność nie wymaga wizyty u lekarza weterynarii. Wystarczy technik weterynarii:-) Zapraszam.

Pacjent geriatryczny - wsparcie

To czas kiedy nasz pies zaczyna poruszać się wolniej, mniej jeść, czy mieć więcej gorszych dni.

Wielu właścicieli widzi jedynie siwy pysk psa, gdy tymczasem w ciele tego zwierzęcia dochodzi do zmian. Mogą pojawiać się tłuszczaki, które lekceważymy, kulawizny, częstomocz oraz szereg innych dolegliwości.
W tej kwestii mogę udzielić porady co do sposobu utrzymania kondycji życiowej psa i dobrać suplementy.

Adopcja psów, jak wybrać psa ze schroniska, poradnictwo ws. adopcji psa

Pamiętaj, że każdy pies jest inny, najpierw poznaj psa. Adopcja wymaga czasu i pracy z psem.

Poradnictwo co do zakupu psa (charakter czworonoga)

Ta oferta jest skierowana dla osób odpowiedzialnych.

Wsparcie w adaptacji psa u nowych właścicieli oraz jak sobie poradzić ze szczeniakiem

Ta oferta jest skierowana dla osób odpowiedzialnych.

Preparaty do higieny zwierząt

Wiele różnych na rynku od chusteczek do zębów po chusteczki do łapek.